پورتال جامع دولت الکترونيک تا پايان سال راه اندازي مي شود
آوریل 30, 2017
صدور پروانه کسب فروشگاه هاي زنجيره اي؛‌ بدون مانع
آوریل 30, 2017

ملاقات‌هاي تجاري شرکت‌هاي ايراني با مايکروسافت و اپل در جيتکس ۲۰۱۵

در نمايشگاه جيتکس ۲۰۱۵ همايشي به منظور معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت ICT ايران و برقراري ملاقات‌هاي تجاري با شرکت‌هايي از جمله اپل، مايکروسافت و اوراکل در محل مرکز تجارت جهاني دوبي برگزار مي شود.

رئيس مجمع تشکل‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات ايران با اشاره به آغاز به کار نمايشگاه جيتکس ۲۰۱۵ در روز ۲۶ مهر ،گفت: در حاشيه اين نمايشگاه و در روز ۲۰ اکتبر (مصادف با ۲۸مهر) در دوبي، همايشي به منظور معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت ICT ايران و برقراري ملاقات‌هاي تجاري با شرکت‌هايي از جمله اپل، مايکروسافت و اوراکل در محل مرکز تجارت جهاني دوبي برگزار مي شود.

محمدرضا طلايي رئيس مجمع تشکل‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات ايران از برگزاري همايش معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت ICT ايران در نمايشگاه جيتکس امارات خبر داد و اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه همکاري بين مجمع تشکل‌هاي ICT و نمايشگاه جيتکس در نمايشگاه الکامپ سال گذشته، ملاقات‌هاي تجاري و برقراري ارتباط با مديران ICT و مديران جيتکس برنامه‌ريزي شد.

وي با بيان اينکه هيأت‌هايي از کشورهاي مصر و نيجريه براي ملاقات تجاري با شرکت‌هاي ايراني اعلام آمادگي کرده‌اند، يادآور شد: در اين ملاقات‌ها ،مسئولان ايراني از جمله روح‌الله استيري مديرکل توسعه کسب و کار بين‌المللي معاونت علمي فناوري رياست جمهوري، مرتضي موسويان رئيس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت ارشاد، معاون تشکل‌هاي اتاق ايران و مديران ۴ تشکل ICT وابسته به اتاق بازرگاني ايران حضور دارند.

رئيس مجمع تشکل‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات ايران يادآور شد: پس از چند سال وقفه، امسال پاويون ايران در نمايشگاه جيتکس با حمايت معاونت علمي رياست جمهوري برگزار شده است و درپي آن ۱۱ شرکت از طريق پاويون و ۳ شرکت به‌صورت مستقل از پاويون در نمايشگاه جيتکس حضور دارند که اين اعلام حضور در شرايط پساتحريم بسيار مفيد خواهد بود.

وي با تأکيد برضرورت حمايت سازمان توسعه تجارت از اينگونه اقدامات ،گفت: اين سازمان اخيراً ۱۰۰ميليارد تومان براي حمايت از بخش خصوصي براي ارائه مشوق‌هاي صادراتي در نظر گرفته و با توجه به اينکه در سال‌هاي گذشته صنعت ICT از امکانات حمايتي و مشوق‌هاي توسعه صادرات محروم بوده است، انتظار داريم در دوره جديد حمايت‌ از بخش ICT متوقف نشود.

طلايي اظهار اميدواري کرد: با تداوم اين مسير حمايتي، در نمايشگاه‌هاي آتي GSM بارسلونا و سبيت آلمان نيز شاهد حضور شرکت‌هاي ايراني باشيم که در نهايت هدف افزايش رقم صادرات محقق شود.

گفتني است، سي و پنجمين نمايشگاه جيتکس دوبي در سال ۲۰۱۵ به عنوان دروازه ورود به کسب و کارهاي مرتبط با فناوري اطلاعات در خاورميانه، آفريقا و آسياي جنوبي (MEASA)، متخصصين حوزه ICT را در ۶محور کليدي اين صنعت در منطقه هدف قرار خواهد داد که انتظار مي رود در طي ۱۰ سال آينده نقش بسزا و ويژه اي در سرمايه گذاري و هدايت خدمات و فناوريهاي IoT داشته باشند.

نمايشگاه جيتکس ۲۰۱۵با مشارکت ۹ دانشگاه از ۱۰دانشگاه برتر در خاورميانه، ۲۰ بانک از بزرگترين بانکهاي کشورهاي عربي و ۵ شرکت برتر در حوزه نفت و گاز برگزار خواهد شد و بدين ترتيب اين رويداد بزرگ براي متخصصين فناوري اطلاعات که در حوزه هاي نفت و گاز، آموزش، سلامت و بهداشت و بانکداري خُرد و ساخت و ساز فعاليت مي کنند با فراهم نمودن اجتماعات مبتکرانه و متمرکز بر اين صنايع (GTX Communities) جذابيت ويژه اي خواهد داشت.