دومین کنفرانس بین المللی صنعت پخش ایران برگزار شد
آوریل 30, 2017
هر خانه یک هایپر مارکت
آوریل 30, 2017

فضاي کسب و کار دانش بنيان بعد از تحريم ها رشد بيشتري خواهد يافت

رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي ايران با بيان اينکه فناوري هاي نوين يک بخش پويا و توفنده است، گفت: بعد از اجراي برنامه جامع اقدام مشترک ايران و رفع کامل تحريم ها فضاي کسب و کار دانش بنيان با تعاملات بين المللي بيشتر رشد خواهد يافت.

علي اصغر عميديان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به وجود پايه هاي علمي قوي در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در کشور و اين واقعيت که فناوري در بخش ICT هر ۱۰ تا ۱۲ روز يکبار تغيير کرده و توسعه مي يابد، افزود: بعد از رفع تحريم ها و در تعامل با جهان مي توانيم از پيشرفت هاي اين حوزه بيشتر و بهتر بهره مند شويم.

وي وجود فارغ التحصيلان سطح بالا و با کيفيت و صاحب نظران ممتاز در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسياري از اين دانش آموختگان ايراني اکنون در سطح مديريتي شرکت هاي بين المللي با رنکينگ بالا فعاليت دارند که پس از رفع تحريم ها مي توان از وجود آنها براي رشد بيشتر اين حوزه بهره مند شد.

عميديان با بيان اينکه اکنون سالي ۲۰۰ هزار دانشجوي فارغ التحصيل در رشته ICT در کشور داريم، افزود: اين نيروي تحصيلکرده ممتاز مي توانند در فضاي پس از تحريم شرکت ها دانش بنيان ايجاد کرده و با حفظ و توسعه پتانسيل هاي موجود آينده اميدوار کننده اي براي توسعه کشور رقم بزنند.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد براينکه با توجه به پتانسيل هاي موجود کشور در بخش فناوري هاي اطلاعات و ارتباطات بعد از اجراي برجام و رفع تحريم ها واردکننده و يا استفاده کننده صرف فناوري هاي جهاني نخواهيم بود، تصريح کرد: با همکاري هاي بين المللي با کشورهاي علاقمند ما توسعه دهنده دانش ICT در جهان خواهيم شد.

وي با بيان اينکه فضاي ايران و اقتصاد بخش ICT را در اختيار خارجي ها که در ايران تجارت کرده و يا فناوري به ما ديکته کنند، نخواهيم گذاشت، تاکيد کرد: ما درصورتي فضا به فعالان خارجي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات خواهيم داد که در قبال آن تکنولوژي انتقال دهند و يا با کمک فعاليت هاي دانش بنيان سهمي از بازار منطقه را با کمک شرکت هاي صاحب برند براي خود داشته باشيم.

عميديان فضاي پس از تحريم ها را به نفع کشور ارزيابي کرد و گفت: با توجه به پتانسيلي که داريم اگرفضاي پساتحريم خوب مديريت شود به طور قطع برنده ميدان خواهيم بود.